Online Danışmanlık nedir?


Online Danışmanlık, internet ortamında görüntülü bağlantı aracılığıyla yapılan profesyonel psikolojik danışmanlık görüşmeleridir. Farklı ülke veya şehirlerde bulunan ya da sağlık vb. çeşitli sebeplerle merkezimize gelerek psikolojik danışmanlık alma imkanı bulunmayan danışanlarımıza yöneliktir.Görüşmenin Yapılacağı Ortamı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?


Görüşme esnasında sessizliğin sağlanması ve korunması önemlidir. Bu nedenle odada televizyon, müzik çalar ve benzeri elektronik aletlerin kapalı olması dikkatinizin dağılmaması ve görüşmenin verimli geçmesi için gereklidir.
Tıpkı yüz yüze görüşmelerde olduğu gibi online görüşmelerde de gizlilik ve mahremiyet, sağlanması gereken temel bir koşuldur. Konuşulanların başkaları tarafından duyulmasını önlemek amacıyla görüşme yapılacak odada gerekli düzenlemelerin önceden yapılmış olması önemlidir.
Görüşmelerin bölünmemesi amacıyla odaya girip çıkan insanlar olmamasına yönelik önlemler alınmalı; cep telefonunun tamamen kapalı ya da sessize alınmış ve uzak bir yerde tutulması konusunda gereken özen gösterilmelidir.Online Terapi Yöntemlerimiz;


Koza Danışmanlık